Columbia Peakfreak Rush Outdry er den nyeste versjonen av den populære turskoen. Peakfreak er en lett vanntett og superkomfortabel tursko som fungerer for fotturer utendørs og urbane eventyr.
Peakfreak-skoene er inspirert av den legendariske 3 Sisters Marathon-stiruten i Cascade-fjellene i Oregon. Columbia har derfor laget en sko som en gang er lett og stabil, slik at den oppfyller kravene til en lang og kjølig løype.
I Peakfreak har Columbia kombinert komforten og støtdempingen til en løpesko med stabiliteten og robustheten til gangskoen. Dette gir deg en sko som er perfekt både som en lett tursko for reiser og fotturer og som en komfortabel og solid hverdagssko.
Peakfreak Rush er skåret for kvinner og har en slankere passform enn den tilsvarende menns sko. Den har en pustende overdel i nylonmesh som har TPU-forsterkninger, slik at du får en sko som er solid og behagelig samtidig.
For god støtte er skoen utstyrt med en solid og stabil hælteller og har en robust tåhette i gummi som effektivt beskytter mot støt fra steiner og grener underveis.
Peakfreak Rush har også Columbia's Outdry membran som gjør den helt vanntett, men tillater fuktighet og overflødig varme å passere gjennom membranen.
Sålen er bygget med Omni-Max-teknologi som kombinerer støtdempingsstabilitet og et godt grep på bakken for å gi deg en best mulig turopplevelse.
Columbia Columbia Techlite+ demping har blitt brukt i mellomsålen for å gi best mulig komfort og lettelse underveis, og Adapt Trax yttersåle med et unikt mønster gir 4 mm dyp profilering - du har et godt grep på alle typer overflater.
Passformen sikres av Columbias Navic Fit, med en unik snøring at skoen sitter helt uovertruffen og rask på foten for å minimere sannsynligheten for blemmer og gnaging underveis.
Alt i alt er Columbia Peakfreak Rush Outdry en helt overlegen og godt utformet tursko som tar alle detaljer i betraktning for å gi deg den beste mulige opplevelsen enten du er ute i skogen eller har skoen som en solid vanntett og godt tilpasset hverdagssko.